آشنایی با الگوریتم RankBrain گوگل

الگوریتم RANKBRAIN  : فاکتورهایی که برای رتبه دهی به وب سایت ها استفاده می شوند همیشه توسط موتورهای جستجوگر تغییر پیدا کرده و جای خود را به فاکتورهای جدید می دهند. باتوجه به نفوذ بالای گوگل و درصد بالایی از جستجوها که از طریق این موتور جستجو به انجام می رسند، آشنایی با الگوریتم های گوگل برای هر سئو کاری لازم و ضروری است. به زبانی ساده تر، اگر الگوریتم های گوگل را دنبال نکنید و از تغییرات آگاه نباشد احتمال اینکه وب سایت شما با افت رتبه مواجه شود، وجود خواهد داشت. همچنین افرادی که می خواهند سایت خود را سئو کنند باید همیشه از تاکتیک های جدید و بروز اطلاع داشته باشند و از آنها پیروی کنند. یکی از الگوریتم های جدید و مهم گوگل RankBrain است. برای آشنایی بیشتر در مورد این الگوریتم با ما همراه باشید.

اهمیت گوگل به محتوای سایت google logo
اهمیت گوگل به محتوای سایت
google logo

 

الگوریتم RANKBRAIN چیست؟

گوگل به طور مداوم در تلاش است که نتایج نمایش داده شده برای جستجوها شامل وب سایت هایی با محتوای ارزشمند باشد و از ورود سایت های بی کیفیت به صفحه نتایج جلوگیری کند. برای رسیدن به این منظور گوگل الگوریتم های زیادی را به کار گرفته است که یکی از جدیدترین آنها الگوریتم رنکبرین (RankBrain) است.

 

الگوریتم RankBrain گوگل
الگوریتم RankBrain گوگل

 

الگوریتم RankBrain یک سیستم هوش مصنوعی است که از الگوریتم‌های یادگیری ماشین استفاده می‌کند. این ویژگی موجب می شود که RankBrain بتواند با تحلیل داده های بدست آمده عملکرد خود را به تدریج بهبود بخشد. به عبارتی الگوریتم رنکبرین قادر خواهد بود که عبارت جستجو شده را پردازش کرده و نتایج مناسب‌تری را برای نمایش بازگرداند.

در خصوص اهمیت این الگوریتم باید گفت که گوگل الگوریتم RankBrain را بعد از بک لینک و محتوا به عنوان سومین فاکتور مهم رتبه دهی به وب سایت ها معرفی کرده است.

در نهایت لازم به ذکر است که الگوریتم RankBrain قرار نیست که اصول سئو را تغییر دهد؛ بلکه تغییرات دراستراتژی های سئو خواهد بود. از آنجا که اطلاعات چندان دقیقی در خصوص این الگوریتم وجود ندارد نمی توان فاکتورهای آن را به طور کامل شناسایی کرد اما مشخص است که از این به بعد کیفیت محتوا، خوانایی و کاربر پسند بدون صفحات از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند بود. این الگوریتم به وب سایت هایی که فعالیت های اصولی و ارزشمند دارند کمک فراوانی خواهد کرد تا بتوانند به رقابت با سایت های بزرگ که تنها بکلینک های زیاد دارند بروند.

 

 منبع:  http://www.greenseo.ir/

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *