چه چیزی بکلینک را ارزشمند می کند؟

بکلینک ارزشمند : در حال حاظر مهم‌ترین فاکتور رتبه دهی گوگل به وب سایت ها بکلینک است. اکثر افرادی که به بهینه سازی وب سایت مشغول هستند، یکی از کارهای خود را افزایش تعداد بکلینک ها قرار می دهند. اما هر نوع بکلینک‌ نمی تواند یک سایت را به صفحه نخست نتایج ببرد. ارزش بکلینک هایی که یک سایت بدست می‌ آورد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ اما چگونه ارزش لینک ها را می توان تشخیص داد؟ برای دریافت پاسخ سوال خود با ما همراه باشید.

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که چه چیزهایی ارزش بکلینک را بیشتر می کنند تا رتبه سایت در نتایج جستجوها بالاتر برود، به مورادی اشاره خواهیم کرد که ابتدا باید از انجام آن ها خودداری کنید.

 

تبادل بک‌لینک های خوب و بدچه بک‌لینک هایی مفید هستند backlinks
تبادل بک‌لینک های خوب و بدچه بک‌لینک هایی مفید هستند
backlinks

بکلینک ارزشمند : تنوع

تمام لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند نباید از یک منبع باشند. متن لینک ها (anchor text) همچنین نباید یکسان باشند. و البته تمام لینک ها نباید به صفحه خاص اشاره کنند. به عبارتی دیگر، بکلینک های خود را از وب سایت های مختلف تهیه کنید و برای این منظور از کلمات متفاوت استفاده کنید. همچنین تمام لینک ها را برای یک صفحه خاص تهیه نکنید و سعی کنید برای سایر صفحات نیز این کار را انجام دهید.

 

بکلینک ارزشمند :ارتباط

برخی افراد به اشتباه از هر وب سایتی برای خود بکلینک تهیه می کنند که این کار اشتباه است. لینک هایی که دریافت می کنید باید از وب سایت های مرتبط باشند تا ارزش کافی را داشته باشند.

 

بکلینک ارزشمند :اعتبار

بکلینک وب سایتی که خود نزد موتورهای جستجوگر اعتباری ندارد چه فایده ای برای شما خواهد داشت؟ بنابراین لینک های شما باید از منابع قابل اعتماد ایجاد شده باشند که خود اعتباری دارند.

 

بکلینک ارزشمند :گرفتن بکلینک با کیفیت

برای اینکه ارزش و کیفیت بکلینک ها افزایش پیدا کند رعایت چند نکته لازم است:

وب سایت معتبر: سایتی که از آن بکلینک تهیه می کنید خود باید اعتبار دامنه کافی داشته باشد. محتوای سایت مبدا و تعداد ایندکس هایی که دارد، بر روی کیفیت بکلینک اثر خواهد گذاشت.

داخل محتوا: بهترین نوع بکلینک از دید گوگل لینکی است که داخل محتوا قرار دارد. البته خود محتوا باید اختصاصی و مرتبط با حوزه فعالیت شما باشد.

متن لینک: متن لینک باید شامل عبارت کلیدی و یا حداقل چند کلمه مهم از آن باشد. البته به خاطر داشته باشید که در تمام لینک ها از یک متن مشابه استفاده نکنید.

لینک به سایت های معتبر: گفتیم که لینک داخل محتوا بهترین نوع بکلینک محسوب می شود. حال اگر در محتوا حداقل به یک سایت معتبر لینک وجود داشته باشد، اعتماد به لینک شما افزایش پیدا خواهد کرد.

لینک های خارجی: هرچقدر لینک های خروجی یک سایت کمتر باشد، بکلینک دریافتی ارزش بیشتری خواهد داشت. اگر لینک های خروچی سایت بیشتر از ۲۰۰ مورد باشد، کیفیت بکلینک و اثر گذاری آن کم خواهد شد.

 

منبع: http://www.greenseo.ir/

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *